ShahadatSardarSoleimani guilanrc Persian Rc فروشگاه مدلشاپ ایران learning telegram ticket
ticket
اطلاعیه های انجمنچطور در پرواز کوادکوپتر مهارت پیدا کنم ؟
زمان کنونی: ۱۳۹۸/۱۱/۵, ۱۲:۰۸ عصر
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: symairan
آخرین ارسال: symairan
پاسخ: 1
بازدید: 2053

ارسال پاسخ 
چطور در پرواز کوادکوپتر مهارت پیدا کنم ؟
نویسنده پیام
symairan
New User
*
ارسال‌ها: 6
تاریخ عضویت: اسف ۱۳۹۶

اعتبار: 3
سپاس ها 0
سپاس شده 6 بار در 6 ارسال
ارسال: #1
چطور در پرواز کوادکوپتر مهارت پیدا کنم ؟
چطور در پرواز دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
مهارت پیدا کنم ؟در این قسمت می‌خواهیم به شما آموزش اولین پرواز با کوادکوپتر را بدهیم ، (بدون اینکه صدمه‌ای به آن بزنید) ،باید بدانید برای هدایت کوادکوپتر به چه نکاتی‌ توجه کنید و روی چه حرکت‌هایی‌ مهارت‌های لازم روکسب کنید.۱. عملکرد رادیو کنترل را برسی‌ کنید
شروع پرواز با کوادکوپتر باید خیلی‌ به آرامی‌ انجام بگیرد. آهسته سرعت حرکت پروانه ها را افزایش دهید (حدود ۱۰%) و بعد خیلی‌ آرام دسته‌های تغییر جهت(جوی استیک ها) را امتحان کنید، به عنوان مثال دسته را به چپ یا راست متمایل کنید و ببینید که کوادکوپتر به همون سمت متمایل می‌شه یا نه. توجه داشته باشید که تمام این مدت کوادکوپتر روی زمین هستش و شما همزمان سرعت پروانه هارو روی ۱۰% چرخش نگاه داشتید .۲. کوادکوپتر تان را بشناسیدبه کوادکوپتر‌ها مثل ماشین‌ها فکر کنید، هر مدل شتاب و حساسیت منحصر به فرد خود را دارند. خوب حالا که جهت ها را امتحان کردید و مطمئن شدید همه‌چیز کار می‌کند، در این مرحله فشار روی پروانه‌ها را افزایش دهید ( به اصطلاح مقداری گاز بدید!) تا کوادکوپتر نزدیک به ۱۰ سانتی متر از زمین بلند شود . حالا که بلند شد همان جهت ها را (چپ، راست، چرخش حول محور ی وغیره…) الان باز دوباره امتحان کنید که تیزو تندی کوادکپتر دستتان بیاد و ببینید چطوری به تغییر جهت‌ها عکس‌العمل نشان میدهد.اگه کوادکوپتر شما پایه‌های بلند فرود بهش متصل هستش بهتر است که آن را حدود ۳۰ سانتی متر بالا ببرید تا موقع تغییر جهت به زمین گیر نکند. اگه یک وقت حس کردید که کنترل کوادکوپتر از دستتون خارج می‌شود ، خیلی‌ سریع فشار پروانه هارو کم کنید( جوی استیک سمت چپ را تا انتها به پایین فشار دهید) تا روی زمین فرود بیاید . سپس دوباره برید با دست بلند کنید و بصورت صحیح رو زمین برای اجرای مجدد بگذارید .۳.حالا پرنده را بالاتر ببریدبعد از مرحلهٔ ۲ که عکس العمل کوادکپتر را خوب شناختید، حالا وقت این است که یه مقدار کوادکوپتر را بالاتر ببرید، حدود ۱ متر بالای سطح زمین. وقتی‌ کوادکوپتر را به این ارتفاع برسانید، کنترلش کمی‌ راحت تر از مرحلهٔ ۲ خواهد شد ، زیرا در این ارتفاع تلاطم جریان هوا کمتر است . حالا دوباره تمرین‌های مرحلهٔ ۲ را انجام دهید .۴. تمرین فرودگاهدر این مرحله چند نقطه را در اطرافتان به عنوان هدف مشخص کنید، و شروع کنید کوادکپتر را از یک نقطه بلند کنید و روی نقط بعدی فرود بیاورید، این کار را انقدر تکرار کنید تا دقت پرواز و فرود آوردنتان زیاد شود.۵.جهت‌های چرخشدر این مرحله باید به تغییر جهت دادن کوادکوپتر عادت کنید. یعنی‌ اینکه درحالی که ثابت در هواست حول محور ی از چپ به راست و برعکس بچرخوانید. خوب، کوادکوپتر را از زمین بلند کنید، یکی‌ از پروانه ها را در نظر بگیرید، حالا همنیطور که کوادکوپتر در هوا معلق هست، آن پروانه‌ای که نشان کردید را به جهت ساعت ۱۰ بچرخوانید. حالا دوباره آن را به جهت ساعت‌های دیگر بچرخوانید. این کار را ادامه دهید تا زمانی که حس کردید آماده برای مرحلهٔ بعدی هستید.۶. دماغهٔ کوادکپتر در پرواز (هد کوادکوپتر)این یه اصطلاح بین خلبانهاست، منظور از دماغه در پرواز این است که دماغهٔ کوادکوپتر به سمت شما باشد. این تمرین برای این هستش که مهارتتان را برای حفظ تعادل کوادکپتر در حال پرواز بالا ببرید. این مرحله مقداری مشکل تر از مرحله‌های قبل است.این مقاله نیز برای شما مفید است : دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
وقتی‌ می خواهید برای اولین بار این تمرین را انجام بدهید ، باید دماغهٔ دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
را با دست به سمت خودتان بچرخوانید، بعد که آماده پرواز شدید، فشار پروانه ها را با جوی استیک سمت چپ زیاد کنید تا از زمین بلند شود . توجه داشته باشید که در این حالت که دماغه بسمت شماست، جهت‌ها هم بر عکس کار می‌کنند، یعنی‌ وقتی‌ دسته رو به سمت راست متمایل کنید کوادکوپتر به سمت چپ میرود و برعکس، و اگر دسته رو به سمت عقب متمایل کنید کوادکوپتر به سمت جلو حرکت خواهد کرد و برعکس.
دراین حالت سعی‌ کنید با جهت‌ها به آرامی‌ بازی کنید تا به تغییر جهت‌ها دستتان عادت کند. باز هم یادآوری می‌کنیم ،اگه کنترل کوادکوپتر از دستتان خارج شد فشار پروانه هارو سریع پایین بیاورید که فرود بیاید و دوباره شروع کنید.۷. تمرین فرودگاه وقتی‌ دماغه بسمت شماستاین مرحله مشکل‌ترین قسمت تمرین است . دقیقا همان کاری را باید بکنید که درمرحله ۴ میکردید ولی‌ با این فرق که دماغه کوادکوپتر بسمت شما باشد (حالتی که جهتها برعکس عمل می‌کنند).۸ . و تمام..خوب، عالی بود ، پرواز اول با کوادکوپتر زیاد هم پیچیده نیست، اگه مراحل بالا رو خوب یاد بگیرید، به شما می‌شود گفت یک خلبان نیمه حرفه ای.. اول این را باید بدانید که مراحل بالا هر چقدر به سمت پایین حرکت می کنند سخت تر می‌شوند . تا جایی که امکان دارد چند روز یا چند هفته وقت شما را بگیرند . پس صبور باشید، و سعی‌ کنید در کل زمانی‌ که پرواز می‌کنید، ۵۰% روی نقاط ضعفتون تمرین کنید، و ۵۰% دیگر رو هرجوری لذت میبرید پرواز کنید که این تمرینات برای شما خسته کنند نباشند .
۱۳۹۶/۱۲/۲۶ ۰۳:۵۱ عصر
مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط مهدی
ارسال پاسخ 


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان