| گيلان آرسي | مرجع رادیو کنترل استان گیلان
نقشه هواپیمای مدل برای پالس جت - نسخه قابل چاپ

+- | گيلان آرسي | مرجع رادیو کنترل استان گیلان (http://guilanrc.com)
+-- انجمن: هواپیما (/forumdisplay.php?fid=56)
+--- انجمن: هواپیماهای مدل (/forumdisplay.php?fid=203)
+---- انجمن: ساخت و نقشه (/forumdisplay.php?fid=181)
+----- انجمن: ساخت مدل (/forumdisplay.php?fid=184)
+------ انجمن: ساخت مدل فایبر گلاس و کامپوزیت (/forumdisplay.php?fid=187)
+------ موضوع: نقشه هواپیمای مدل برای پالس جت (/showthread.php?tid=159)

صفحه‌ها: 1 2 3 4 5

RE: نقشه هواپیمای مدل برای پالس جت - مهدی - ۱۳۹۲/۱/۲۵ ۰۶:۱۱ عصر

(۱۳۹۲/۱/۲۵ ۰۲:۳۰ عصر)ab.bb22 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
مصرف سوخت این موتور خیلی بالاست، میزان قدرتش قابل تنظیم هست، با کم و زیاد کردن جریان گاز میشه؛ قدرت خروجی رو تنظیم کرد.
برای مخزن سوخت هواپیما هم چندتا ایده دارم ؛که باید تستشون کنم ؛ببینم کدوم جواب میده.برای عایق کاری هم دوستان پیشنهاد دادن، از پشم سنگ استفاده کنم.
الان دارم روی یه پالس جت کوچکتر کار میکنم؛ اگر اون جواب بده، ساخت هوا پیما برای اون راحتره.
تا اينجا خسته نباشيد .منم همين فكر رو داشتم ميكردم كه عايق بايد توانايي تحمل گرماي اون رو به راحتي هم داشته باشه.
كم و زياد كردن گاز در اين موتور ممكنه كه موجب خاموشيش بشه . اگر دقت به صداي موتور بكنيد متوجه ميشيم كه در امتداد روشن بودن، صداهايي مبني بر قطع و وصل شدن موتور ميتونه باشه و چون با اين قدرت نهايي قرار گرفته خاموش نشده و در صورتي كه گاز يا قدرتش كم بشه فورا خاموش بشه . در اين مورد چه اقدامي انديشيده ايد عزيز؟
يه سئوال دارم خدمت شما اينه كه اين پالس جت چقدر تراست داره به قول معروف چقدر قدرت تحمل حركت يا سرعت به همراه وزن خودش رو داره ؟ اين مورد كه كوچكتر ميخواين بسازين به نظر شما چند كيلو رو به راحتي ميتونه با سرعت حركت بده يا بلند كنه ؟

RE: نقشه هواپیمای مدل برای پالس جت - ab.bb22 - ۱۳۹۲/۱/۲۵ ۰۷:۳۱ عصر

(۱۳۹۲/۱/۲۵ ۰۶:۱۱ عصر)مهدی نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۲/۱/۲۵ ۰۲:۳۰ عصر)ab.bb22 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
تا اينجا خسته نباشيد .منم همين فكر رو داشتم ميكردم كه عايق بايد توانايي تحمل گرماي اون رو به راحتي هم داشته باشه.
كم و زياد كردن گاز در اين موتور ممكنه كه موجب خاموشيش بشه . اگر دقت به صداي موتور بكنيد متوجه ميشيم كه در امتداد روشن بودن، صداهايي مبني بر قطع و وصل شدن موتور ميتونه باشه و چون با اين قدرت نهايي قرار گرفته خاموش نشده و در صورتي كه گاز يا قدرتش كم بشه فورا خاموش بشه . در اين مورد چه اقدامي انديشيده ايد عزيز؟
يه سئوال دارم خدمت شما اينه كه اين پالس جت چقدر تراست داره به قول معروف چقدر قدرت تحمل حركت يا سرعت به همراه وزن خودش رو داره ؟ اين مورد كه كوچكتر ميخواين بسازين به نظر شما چند كيلو رو به راحتي ميتونه با سرعت حركت بده يا بلند كنه ؟
این موتور یه محدوده ی گاز خور داره.اگر مقدار سوخت بیشتر یا کمتر از اون حدود بهش داده بشه؛ خاموش میشه.به همین خاطر سیستم کنترل قدرتش، باید در همون محدوده مشخص، سوخت رو کم و زیاد کنه. پیشرانه این موتور طبق اون چیزی که توی نقشه نوشته 12 پوند هست. البته هنوز به این موتور تا نهایت قدرت گاز ندادم. کپسول گازی که دارم ، دبی اش کمه.برای مشکل خاموش شدن ناگهانیش هم راه حلی ندارم؛ به همون علت گفتم: باید هواپیما قابلیت پرواز بدون موتور داشته باشه.
موتور کوچکتری رو که ساختم ؛ پیشرانه اش 3 پوند هست.فردا قراره توی دانشگاه تستش کنم، خدا کنه روشن بشه.
به طور کلی ،هردوی این موتور ها تقریبا 3 تا 4 برابر وزنشون پیشرانه تولید میکننن.

RE: نقشه هواپیمای مدل برای پالس جت - ab.bb22 - ۱۳۹۲/۱/۲۶ ۰۵:۲۸ عصر

فیلم جدید
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
[color=#FF6347][size=4]

RE: نقشه هواپیمای مدل برای پالس جت - ab.bb22 - ۱۳۹۲/۱/۲۹ ۱۱:۳۵ عصر

[تصویر:  7phpu1x7oqkclmiz8126.jpg]

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
[تصویر:  aviy1lcyv65s9qldkmn.jpg]

[تصویر:  0oorkdejgwxbp9yztxu7.jpg]

[تصویر:  vxnjna8tpgqyp3egyl2k.jpg]
[تصویر:  la_unmannedaircraft003-32.jpg]
[تصویر:  1i_unmannedaircraft003-25.jpg]

RE: نقشه هواپیمای مدل برای پالس جت - مهدی - ۱۳۹۲/۱/۳۰ ۰۳:۵۵ عصر

نقشه هاي خوبي در همين تصاوير پيدا ميشه كه شما گذاشتيد . راستش من تو فرومهاي ديگه هم فعاليت شما و نظر دوستان رو ديده بودم و نخواستم ازش كپي برداري كنم . به نظر من مدل شما ميتونه با طراحي خاصي كه موتورتون بيرون بمونه كار كنه .اينطوري همونطوري كه شما در آپارات نوشتيد توسط كمپرسور به بدنه ي موتور پالس جت باد ميداديد تا بدنه گداخته نشه، وزش باد به بدنه ي موتور در هوا خودش جلوي گداختگي رو تا حد زيادي ميگيره و پرواز اين هواپيما از نظر ظاهري شكل نافرمي نميگيره و از طرفي خيالتون راحته كه براي ايمني و امنيت بدنه و دستگاههاي داخلي عايق كردن اين موتور شما لازم نيست .

RE: نقشه هواپیمای مدل برای پالس جت - ab.bb22 - ۱۳۹۲/۱/۳۰ ۰۴:۰۴ عصر

بنظرم این مدل برای من از بقیه بهتره

تصویر به اندازه 19% (650x488) کوچک شده است. برای دیدن تصویر در اندازه واقعی (800x600) روی این نوار کلیک کنید. برای باز شدن در پنجره جدید روی تصویر کلیک کنید.

یه سوال داشتم؛ هواپیما های مدل رو توی استادیوم سردار جنگل ، پرواز میدین؟

RE: نقشه هواپیمای مدل برای پالس جت - مهدی - ۱۳۹۲/۱/۳۰ ۰۷:۲۶ عصر

(۱۳۹۲/۱/۳۰ ۰۴:۰۴ عصر)ab.bb22 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
بنظرم این مدل برای من از بقیه بهتره

تصویر به اندازه 19% (650x488) کوچک شده است. برای دیدن تصویر در اندازه واقعی (800x600) روی این نوار کلیک کنید. برای باز شدن در پنجره جدید روی تصویر کلیک کنید.

یه سوال داشتم؛ هواپیما های مدل رو توی استادیوم سردار جنگل ، پرواز میدین؟
وقتی زمین به دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
داخل استادیوم سردارجنگل که پر مانع هوایی و زمینیه دیگه چرا ؟

آدرس : کیلومتر 5 جاده جیرده - نرسیده به استادیوم سردارجنگل رشت سمت چپ حدود 600 متر داخل خاکی - محوطه ی اول نه محوطه ی دوم که زمین کوبیده شده صاف و عالی داریم فقط این هفته همه رو این جا ببینیم که خودمم هستم . Rc (215)